sniraizen@gmail.com | 050-7286997


מה אנחנו בונים?


במועדון התעופה רמת גן אנו מתעסקים בעיקר בתחום הטיסנים החופשיים. בתחום זה מטרת ההטסה היא שהייה ארוכה ככל האפשר באוויר. טיסנים אלה נקראים בשמם היות ולמטיס אין שום קשר אם הטיסן מרגע שעזב אותו.
בתחום זה ישנם מחלקות רבות, אולם רק שני סוגי מגע בין המטיס והטיסן. מגע ישיר, המטיס משליך את הטיסן לאוויר. ומגע עקיף הנעשה באמצעות חוט, כלומר המטיס מעלה את הטיסן לאוויר באמצעות חוט באורך 50 מטר ו"משחרר" אותו בשיא הגובה. טיסנים מתקדמים יותר נשארים מחוברים לחוט עד שהמטיס מחליט "לשחרר" אותם.
 
      

 

אם אתם מאלו שנתנו עכשיו פיהוק ארוך למסך והנהנו "מעניין, זה כל מה שזה עושה?" יש לנו פתרון גם לכם. במסגרת הפעילות שלנו אנו גם עוסקים בדאוני רדיו. צורת ההטסה מתבצעת באמצעות שלט, שטחי ההטסה קרובים יותר ויש מגוון רחב של טיסנים.
תחום הרדיו אינו תחום חדש בעולם, הוא קיים כבר עשרות שנים, ודאוני רדיו הם הדרך האלגנטית ביותר להטיס טיסן על שלט. בין המחלקות השונות ישנם דאוני השלכת דיסקוס, דאוני F3J (מוטת כנף 3 מטרים), ודאוני מנוע חשמלי אשר מטפסים לגובה באמצעות מנוע חשמלי ורק אז מתחילים לדאות.

 

"למה דאונים?" שאלה נפוצה לא פחות. דאוני רדיו אומנם צריכים שטח הטסה גדול יותר מטיסני רדיו מנוע. אולם הם אינם מרעישים, אינם זקוקים למנחת, אינם מזהמים באופן ישיר את המטיס והסביבה, כמות החומרים המסוכנים בהם באים במגע אפסית והם סלחניים הרבה יותר כלפי המטיס.
 
אז אחרי שהסברנו בגדול במה אנו מתעסקים, הנה מספר דוגמאות לטיסנים שאנו בונים במועדון:
 
גלשונים - HLG
 
המחלקה הפשוטה ביותר לבנייה. מחלקת הגלשונים היא המחלקה הראשונה אותה פוגש חניך חדש המצטרף למועדון. בניית גלשון לא רק מקנה לחניך יכולת בנייה בסיסית, היא גם מתגמלת אותו מהר מאוד היות ובתוך שיעור או שתיים הוא כבר מסיים טיסן ויכול לצאת להטיס.
ישנן שתי תחרויות גלשונים בשנה, אליפות ישראל שמתקיימת כשבוע אחרי סוכות, ויום הטיסנאות בחופשת הפסח, בהן מתחרים ילדים ומבוגרים בשתי תתי המחלקות, גלשוני השלכה ביד הנזרקים מהיד וגלשוני קלע המשוגרים לאוויר באמצעות רוגטקה.
 
  
 
P-30 ומחלקות הגומי
 
מחלקת ה P-30 בפרט ומחלקות הגומי בכלל הן מחלקות טיסנים חופשיים אשר מטפסים באוויר בעזרת פרופלור קדמי המונע על ידי מנוע גומי, רצועת גומי ארוכה שנמתחה בסיבוב בערך 1000 פעמים.
במחלקות אלה מטרת המתחרה היא להזניק את הטיסן באוויר ה"טוב" ביותר שיוכל למצוא על מנת לבצע זמן שהייה מקסימלי.
קיימת בתחום זה גם מחלקה תחרותית בינלאומית אליה יוצאים מידי שנה לתחרויות בחו"ל נבחרות של מטיסים מהארץ.
מחלקת ה P-30 הנה הצעד הראשון לתוך עולם זה וזהו גם הטיסן המורכב הראשון שבונים הילדים בחוגי הטיסנאות היות וטיסן נוח לבנייה וקל להטסה.
 
   
 
ד'1 - F1H
 
מחלקת טיסני הדאון הפנים ארצית או ד'1 היא מחלקת המתחילים של טיסני הדאון המוזנקים באמצאות חוט. במחלקה זו מועלה הטיסן לאוויר בפעולה הבאה:
המטיס שנמצא בקצה החוט גורר את הטיסן קדימה. אדם, שמחזיק בטיסן בצידו השני של החוט, מזניק את הטיסן לאוויר כאשר הוא צובר מספיק מהירות. המטיס ממשיך לרוץ ולגרור את הטיסן באוויר עד שהטיסן מגיע לשיא הגובה (50 מטרים) ואז מבצע את פעולת ה"שחרור" שהיא למעשה ניעור של החוט עד שהטבעת בקצה החוט משתחררת מ-וו הגרירה. אז מתחיל הטיסן את טיסתו החופשית כשהוא אינו תלוי יותר במטיס.
מחלקת הד'1 הנה מחלקה מתקדמת בה טיסנים מגוונים בדרגות קושי מגוונות (מבחינת בנייה). למרות שהתחרות בה מיועדת בעיקר למשתתפים צעירים, ניתן להבחין גם במתחרים בוגרים המשתתפים בהן (קיימת שיטת דירוג כך שהם אינם מתחרים כנגד הצעירים אלא ביניהם).
 
 
 
ד'2 - F1A 
 
מחלקת טיסני הדאון הבינלאומית או ד'2 היא מחלקת המתקדמים בתחום טיסני הדאון המוזנקים בחוט. במחלקה זו לא מסתפק המטיס רק בהעלאת הטיסן לגובה. בתוך הטיסנים מוכנסת מכאניקה שפותחה במיוחד כדי שהמטיס יוכל לשלוט בטיסן בהיותו באוויר כל עוד הוא מחובר לחוט.
מטיסי הד'2 נשארים מחוברים לטיסן עד למציאת אוויר מתאים ורק אז גוררים את הטיסן אחריהם במהירות ומזניקים אותו כלפי מעלה. ההזנקה לא מסתיימת שם, המערכת שבטיסן באמצעות טיימר (אלקטרוני או אנלוגי) מתזמנת את מסלול ההזנקה על מנת שהטיסן ירוויח גובה מקסימאלי. כזכור אורך החוט הינו 50 מטרים. יחד עם ההזנקה טיסה ממוצאת מתחילה בגובה 70 מטרים. כלומר הטיסן מרוויח גובה של בערך 20 מטר רק מההזנקה!
גם במחלקה זו יוצאת בכל שנה נבחרת לתחרויות בין לאומיות וישראל משיגה הישגים מרשים בתחום זה.
 
    
 
רשימת דאוני רדיו תתווסף בהמשך
 

צור קשר

דרכי תקשורת ומידע - אנו עושים כל מאמץ לספק לך מידע מעניין  ומענה מהיר, אמין ועדכני. נשמח לעמוד לרשותך בכל עניין. לרשותך מספר ערוצי פניה למערכת, נא השאר/י פרטי התקשרות מלאים ואנו נעשה כל מאמץ להשיב בהקדם.

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים